Quantcast
Channel: Университет за национално и световно стопанство :: Икономика, Администрация и управление, Право, Обществени комуникации и информационни науки, Приложна информатика, комуникации и иконометрия, Политически науки, Социология Новини RSS Feed
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3948

С участието на 35 студенти от УНСС завършва финалната фаза на проект „Дигитален хуманист“

$
0
0

Преподаватели и студенти от УНСС, в партньорство с браншова организация, фирми и нестопански организации, взеха участие във всички фази на международния проект „Дигитален хуманист“, № 2018-1-IT02-KA203-048291, финансиран по програма „Еразъм+“ в областта на висшето образование, ключова компетентност 2 - стратегически партньорства.

Екипът на ИСК при УНСС в състав проф. д-р Миланка Славова, доц. д-р Иван Стойчев, гл. ас. д-р Кристиан Желев от катедра „МИО и бизнес“ и гл. ас. д-р Борислава Стоименова от катедра „Маркетинг и стратегическо планиране“ участваха в разработването на учебна програма и учебно съдържание за развиване на дигитални и предприемачески умения в областта на културата и творческата икономика, както и в написването на наръчник за създаване на дигитални истории.

Проф. д-р Миланка Славова, доц. д-р Иван Стойчев и гл. ас. д-р Борислава Стоименова (отдясно наляво)

В тестовата фаза на проекта се включиха 35 студенти на УНСС от специалностите „Маркетинг и стратегическо планиране с преподаване на английски език“, „Маркетинг“, „Международни икономически отношения“ и студенти, обучаващи се по програма „Еразъм+“ от Франция, Италия, Унгария, Йордания. Под ръководството на гл. ас. д-р Борислава Стоименова студентите получиха безплатен достъп до иновативни инструменти за обучение в дигиталната  образователна платформа DIGIT и имаха възможност да приложат наученото в реални търговски и нетърговски организации.

Резултатите от работата на студентите са следните:

  • Обучение по програмата „Дигитален хуманист“ – 31 теми, разпределени в четири модула („Разработване на бизнес план“, „Разработване на оферта за обекти на културното наследство“, „Комуникация на офертата“ и „Предприемачество в областта на творческите индустрии“) бяха изучени и завършени с успешно полагане на 31 тематични теста и един финален тест.
Студентите Ива Китова, Гергана Козарева и Илияна Банкова с техния преподавател гл. ас. д-р Борислава Стоименова
  • Посещения на малки и средни предприятия (МСП)– разпределени в четири екипа, студентите имаха възможност да работят с четири организации, опериращи в областта на креативните и творчески индустрии. В партньорство с Търговско-промишлената палата - Благоевград (https://cci-bl.org), студентите проведоха кабинетни проучвания, онлайн проучвания чрез структуриран въпросник и дълбочинни интервюта в онлайн срещи с представители на Регионалния исторически музей – Благоевград, Регионалния театър „Никола Вапцаров“ – Благоевград, Пиринския туристически форум и Народното читалище „ЕВРОПА 2014". В резултат на това написаха четири доклада, отчитащи стратегиите за дигитална трансформация на производството, комуникациите и разпространението на културно съдържание и даващи препоръки за бъдещото развитие на организациите.
Студентски доклади
  • Разработване на дигитални истории за валоризиране на обект на културното наследство – в партньорство с Фондация „Проект Бузлуджа“, студентите създадоха четири дигитални истории във видео формат за валоризиране на паметника „Бузлуджа“. За целта те приложиха наученото от наръчника и техническото ръководство, следвайки съветите на своя преподавател и архитект Дора Иванова, която взе активно участие като консултант по време на лекциите и чрез онлайн кореспонденция с препоръки за подобрения на всяка от историите. Студентите развиха идеята, разписаха я в сториборд, използваха собствено заснети кадри, аудио-визуални материали, предоставени от Фондация „Проект Бузлуджа“ и материали, достъпни в интернет със свободни права за ползване. Видеата ще бъдат представени във връзка с Международната научна конференция за дисонантно наследство и благотворителния фестивал OPEN BUZLUDZHA FEST, които ще се състоят в периода от 22 до 25 юли 2021 година. 
Видео

„Силно удовлетворени сме от участието ни в проекта, защото се научихме да виждаме и управляваме нещата от най-голямата картина до най-малкия детайл, да работим в екип, да възлагаме задачи, да задаваме срокове и да ги спазваме, да събираме и анализираме информация, да пишем доклади, да оформяме идеите си по много пъти, като всеки път се получава нещо по-добро, да влизаме в различни роли и да гледаме на един и същи проблем през перспективата на различни гледни точки, да използваме дигитални инструменти в целия процес на работа и да произвеждаме краен продукт за валоризиране на обекти на културното наследство. Преживяването по време на участието ни в проекта остави разнообразни емоции, знания и умения, които със сигурност ще прилагаме, и вече прилагаме, на практика“, казаха студентките Ива Китова, Илияна Банкова и Гергана Козарева при представянето на резултатите от проекта.


Студентските екипи на ИСК при УНСС

Екип 1

Екип 2

Екип 3

Екип 4

 

Ръководител:

Александър Дорохин


Членове:
Лора Цветкова

Бояна Александрова

Мартина Демирова

Константин Какачев

Катерина Величкова

Симона Илиева

Salome Cazola

 

Ръководител:

Илияна Банкова

 

Членове:

Надя Байракова

Явор Пасков

Елена Петрова

Александър Димитров

Adela Muhetaer

Ahmad al dweik

Katarina Palinic

Nguyen Thi Phuong Ly

 

Ръководител:

Рени Милева

 

Членове:

Васил Карасанов

Ивелина Андонова

Христина Спирова

Кристина Златкова

Катрин Атанасова

Бетина Димова

Leonardo Orsini

Marylou Basmedjian

 

Ръководител:

Ива Китова

 

Членове:

Гергана Козарева

Владислав Колев

Февзи Исмаил

Калоян Ганев

Нацко Стайков

Йордан Андонов

Александър Иванов

Amelie Gouddon

Project developed within the ERASMUS+ Programme KA2 Strategic Partnerships for Higher Education «Digital Humanist»

Agreement n. 2018-1-IT02-KA203-048291 

This project has been funded with support from the European Commission. This publication [communication] reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 3948

Trending Articles



<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>